این کتاب در کتابنامه رشد آموزش و پرورش به عنوان کتاب مناسب و مرتبط با برنامه درسی معرفی شده است.

کتاب شایسته تقدیر در کتابسال جمهوری اسلامی ایران شده است.

در کتاب درسی مقطع دبستان معرفی شده است

در این کتاب گربه کوچولوی سفید چه چیزهایی یاد می‌گیرد؟
روزگاری بچه گربه‌‏ی کوچولویی بود که دلش می‏خواست همه چیز را بداند. او سؤال‏های زیادی داشت، مخصوصاً درباره‏‌ی رشد کردن و بزرگ شدن حیوان‏ها و گیاهان. خوشبختانه دوست او قورباغه به او کمک کرد و به همه‌‏ی سؤال‏هایش جواب داد.
اگر جسمی جلوی تابش نوری قرار بگیرد، سایه‌ای مثل خودش درست می‌کند. آیا تا به حال، قبل از این که به رختخواب بروی، چراغ اتاق خوابت را خاموش کرده‌ای؟ گربه‌کوچولو فکر می‌کند که تاریکی و روشنایی مسئله‌ی بسیار مهمی است. شما چه فکر می‌کنید؟
هر چیزی که بخواهد حرکت بکند نیرویی لازم دارد که آن را هل بدهد. برای توقف هم نیرو لازم است تا جسمی که در حرکت است را متوقف کند. سعی کن توپی را روی سطح صاف قل بدهی. چه اتفاقی می‏افتد؟ به نظر گربه کوچولو قل خوردن خیلی بامزه است! به نظر شما چطور؟
انسان‏ها و جانورها، برای ساختن چیزهایی که لازم دارند، از مواد مختلف استفاده می‏کنند. پرنده‌‏ها لانه‌‏هاشان را از شاخ و برگ درختان درست می‏کنند. می‏توانی حدس بزنی، بعضی از وسایلی که استفاده می‏کنی از چه ساخته شده است؟
روی تپه چند توربین بادی دیده می‏شد. پره‌‏ی توربین‏‌ها در هوا می‏گشت. گربه کوچولو آن را نشان داد و گفت: «آیا برق ابرها، پره‏‌ی توربین را می‏چرخاند؟» پرنده گفت: «نه! نیروی باد پره‏‌ها را می‏چرخاند و توربین برق تولید می‏کند.»
مامان گربه آمده بود دنبال گربه کوچولوی سفید. او صدای خر خر بچه‌اش را شنید و به‏ طرف او رفت و گفت: «اما به نظر من صدای خر خر تو بهترین صدای دنیاست.» گربه کوچولو آن‏قدر سرگرم شنیدن صدای پرنده‌ی کوچک بود که حرف‏های مادرش را نشنید. 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "مرکز رسانه شیرازه " است. بر اساس ماده بیست و سه قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده در سایت با مجوز از صاحب امتیاز اثر می‌باشد.‏