همه شما خاطراتی این‌چنین برای خودتان یا اطرافیانتان به یاد دارید. هنگامی‌که شخصیت قهرمانی را در فیلمی می‌دیدیم سعی می‌کردیم تا آنجایی که می‌توانیم شبیه او باشیم. فرزندان ما نیز همین حس را نسبت به قهرمان‌های زمان خود دارند! قهرمان‌هایی همچون مرد عنکبوتی، بن تن و…
اسطوره‌ها و قهرمان‌ها، نگرش‌ها و رفتارهای مخاطبان را دگرگون می‌کنند. دراین‌بین کودکان و نوجوانان به دلیل آمادگی و لطافت روحی، بیشترین تأثیر را دریافت می‌نمایند. آن‌ها اسطوره و قهرمان را الگوی خود قرار می‌دهند. با آن‌ها هم ذات پنداری می‌کنند، مثل آن‌ها فکر می‌کنند، از ادبیات، حرکات، لباس و رفتار آن‌ها تقلید می‌کنند و حتی خود را در قامت آن شخصیت تصور می‌کنند تا جاییکه همان اهداف قهرمان را برای زندگی خود برمی‌گزینند.
در مقابل حجم زیادی از ابرقهرمانان خیالی غربی، کمتر شخصیت ایرانی را داریم که برای فرزندانمان تصویرپردازی شده باشد. نتیجه تلخ این اتفاق، عدم آشنایی فرزندانمان با فرهنگ اصیل ایرانی بوده است.
ازاین‌رو گروه کمیکا با جمعی از کارشناسان و هنرمندان حرفه ای پس از سال‌ها تحقیق و پژوهش با نیم‌نگاهی به تاریخ و آموزه‌های پرگوهر فرهنگ غنی ایرانی، درصدد خلق اسطوره و ابرقهرمان بومی و تصویرسازی فردای کودکان این سرزمین پهناور است.
• ایلیا، تولد یک قهرمان
کمیک ایلیا، داستان نوجوانی به نام امیرعلی است که با همراهی گروهی از دوستان خود با ویژگی‌های مختلف، پا در مسیری می‌گذارد که حوادث مختلفی در انتظار آن‌هاست. هرکدام دارای ویژگی‌های متفاوت و استعدادهای متمایزی هستند که نتیجه آن ماجراهای متفاوتی در طول داستان است. در طی داستان با توجه به استعدادها و تلاش‌هایشان از منبع ماوراءالطبیعه قدرت‌هایی دریافت می‌کنند تا در مقابل نیروهای تاریکی که برای نابودی بشر باهم متحد شده‌اند، بایستند. نیروهای پلیدی که تحت سرپرستی «قائن» و در تشکیلات عظیمی که از ابتدای تاریخ وجود داشته، در سراسر کره زمین ظلم و تاریکی را گسترش می‌دهند. راهنمای آنان در این نبرد پیری است که از هزاران سال قبل وظیفه هدایت نیروهای مبارز را بر عهده دارد. اکنون این ایلیاست که با فداکاری خود برای مبارزه در مقابل ظلم برگزیده‌شده است. 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "مرکز رسانه شیرازه " است. بر اساس ماده بیست و سه قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده در سایت با مجوز از صاحب امتیاز اثر می‌باشد.‏