مغز ارزشمندترین هدیه‌ی الهی به انسان است. نقش طلایی مادر و اطرافیان در دوران بارداری و سال نخست بعد از تولد، در تکامل مغز کودک انکارناپذیر است. کتاب «مغز کودک من» به شرح تحول مغز در دوران جنینی و وظایف مادر در این دوران می‌پردازد. البته تأثیر عواملی نظیر استرس، ترس، رژیم غذایی و عادات رفتاری مادر را نیز بررسی می‌کند. در بخش دوم همین کتاب به روند تحول مغز نوزاد و شکل‌گیری توانایی‌های او تا پایان یک‌سالگی اشاره شده است. در ضمن، پیشنهادهایی برای بهبود و تسریع رشد مغز نوزاد به والدین ارائه می‌شود.

آگاهی از مغز شگفت‌انگیز در حال رشد کودکان برای والدین، معلمان و درمانگران بسیار مهم و حیاتی است. در این کتاب تلاش شده تا مفاهیم پیچیده‌ی مغزی و ویژگی‌های خاص مغز کودکان یک تا چهارساله به زبانی ساده و قابل درک بیان شود. به کمک تکنیک‌های متعدد، نحوه‌ی تعامل با کودکان بر اساس این مفاهیم بیان می‌شود. البته با ذکر مثال‌هایی به نمونه‌های عینی این تکنیک‌ها نیز اشاره شده است. 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "مرکز رسانه شیرازه " است. بر اساس ماده بیست و سه قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده در سایت با مجوز از صاحب امتیاز اثر می‌باشد.‏