کتاب «سفری که پر ماجرا شد»، داستانی جذاب و شیرین را از چند کودک در زمان پیامبر(ص) روایت می‌کند که در آخرین سفر حج، همراه پیامبر و مردم مدینه، شاهد ماجراهای جذاب این سفر و واقعه غدیر خم هستند. این کتاب را نشر مهرستان با حال و هوای بچه‌های امروز به شکلی بدیع و با تصاویری جذاب ویژه سنین ۷ تا ۱۲ سال، به چاپ رسانده است. شخصیت‌های این کتاب، مخاطب را در طول داستان با خود همراه کرده و ضمن درگیرکردن او با ماجراهایی که در شهر مدینه و سفر حج برای آن‌ها اتفاق می‌افتد، آموزه‌های اخلاقی و دینی متعددی نظیر ادب، همدلی و همکاری، صبر و استقامت و همچنین محبت و ولایت اهل بیت(ع) را به‌صورت غیرمستقیم به آن‌ها ارائه می‌کنند.
یکی از ویژگی‌های بارز کتاب، تصویرگری جذاب آن است که لذت خواندن را برای مخاطب دوچندان کرده و همچنین تاثیر بسزایی در درک مفاهیم کتاب می‌گذارد.
این کتاب حاصل ماه‌ها فعالیت پژوهشی و مطالعات علمی و تاریخی دربارة واقعه غدیر، توسط تیم نشر مهرستان و نویسنده کتاب بوده و ارزیابی‌های تخصصی متعددی چه از لحاظ تاریخی و چه از لحاظ علمی و دینی روی آن صورت گرفته است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "مرکز رسانه شیرازه " است. بر اساس ماده بیست و سه قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده در سایت با مجوز از صاحب امتیاز اثر می‌باشد.‏